Naturalny olejek eteryczny Essential Oil
Naturalny olejek eteryczny coraz częściej stosowany jest nie tylko w profesjonalnych gabinetach masażu, ale również w domu np. do aromaterapii. Dzięki wyciągom roślinnym i kwiatowym naturalne olejki eteryczne wykorzystywane są do produkcji kosmetyków, w czasie wykonywania zabiegów kosmetycznych i relaksujących. Dobrze komponują się z innymi olejami, przez co nie działają drażniąco na skórę na przykład podczas masaży czy rytuałów piękna.
Naturalne olejki eteryczne z powodzeniem można także stosować w kominkach zapachowych, ponieważ roztaczają delikatny i pozbawiony syntetycznych związków aromat. Rozpylane za pomocą dyfuzora są świetną alternatywą dla tradycyjnych odświeżaczy powietrza, jednocześnie tworząc w pomieszczeniu wyjątkowy i przytulny klimat. Naturalne olejki eteryczne mogą poprawiać nastrój, a także wprowadzić do wnętrz zapach świeżości lub pobudzający koncentrację. Specjalnie dobrana kompozycja zapachowa oparta na naturalnych wyciągach z kwiatów, owoców i drzew oddziałuje na zmysły kojąco lub pobudzająco – w zależności od wybranego rodzaju olejku i jego właściwości. Znajdujące się w naturalnych olejkach eterycznych zapachy, które są pozyskane w wyniku destylacji, są bezpieczne w użyciu. W asortymencie znajdują się olejki zapachowe renomowanej marki Nature`s Sunshine, które pozyskiwane są z najlepszych składników naturalnych pochodzących z całego świata.
Naturalne olejki eteryczne o działaniu relaksującym
Naturalne olejki eteryczne od wieków stosowane są w aromaterapii oraz lecznictwie niekonwencjonalnym np. do inhalacji lub kąpieli. W zależności od wybranej kompozycji zapachowej mają różne działanie. Nierzadko naturalnymi olejkami eterycznymi skrapia się ubrania lub pościel, a także wykorzystuje jako zapachy do samochodu. W ofercie mamy olejki eteryczne z Serii Essentail Oil o zapachach m.in. orzeźwiającej mięty pieprzowej, odprężającej lawendy, uspokajającej wanilii z nutami cytrusów, czy regenerującego drzewa herbacianego. Olejki eteryczne z naturalnymi wyciągami roślinnymi powinny być przechowywane w miejscu zacienionym, które nie jest wystawione na ekspozycję słoneczną i działanie wysokiej temperatury. Dzięki temu dłużej zachowają swoje drogocenne właściwości, a ich kolor i struktura nie ulegną zmianie.
Co warto wiedzieć o naturalnych olejkach eterycznych?
Naturalne olejki eteryczne to skoncentrowane płyny pochodzące z roślin, które zawierają charakterystyczne zapachy roślinne. Mają szerokie zastosowanie w aromaterapii, kosmetologii, lecznictwie i przemyśle spożywczym. Produkowane są z ekstrahowanych roślin poprzez destylację parową, ekstrakcję rozpuszczalnikami chemicznymi lub tłoczenie na zimno. Oferowane w naszym sklepie naturalne olejki eteryczne są czyste, bez syntetycznych zanieczyszczeń i wzmacniaczy. Niektóre preparaty mogą działać drażniąco na skórę i błony śluzowe, dlatego zawsze przed zastosowaniem należy je odpowiednio rozcieńczyć, wykonać próbę uczuleniową i wykorzystywać zgodnie z zaleceniami.
Podobnie do naturalnego kolagenu do twarzy, na rynku dostępnych jest wiele naturalnych olejków eterycznych. Każdy wyróżnia się unikalnymi właściwościami zapachowymi i terapeutycznymi. Do najczęściej wykorzystywanych należą olejki z eukaliptusa, mięty i lawendy.
Jak stosować naturalne olejki eteryczne do dyfuzora?
Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania olejków eterycznych jest dodawanie ich do dyfuzorów. Pozwala to rozpylić woń po pomieszczeniu, co działa uspokajająco i pomaga się zrelaksować. Jak właściwie korzystać z tych produktów?
Przede wszystkim należy kupić odpowiedni dyfuzor. Nie do każdego producenci zalecają dodawanie takich preparatów, dlatego upewnij się, że wkraplanie olejku do Twojego dyfuzora jest zgodne z informacjami zawartymi w instrukcji obsługi. Następnie należy nalać odpowiednią ilość wody i dodać do niej od 3 do 10 kropel olejku (w zależności od tego, jakie stężenie chcesz osiągnąć oraz ile wody jest w urządzeniu). Na koniec wystarczy uruchomić dyfuzor, upewnić się, że stoi stabilnie i z dala od zwierząt domowych. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu dyfuzora, ponieważ stanowi on bardzo dobre środowisko do rozwoju grzybów i bakterii.