Czy kremy przeciwzmarszczkowe z kolagenem działają?

list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 613

Kolagen jest naturalnie wytwarzanym przez organizm białkiem, będącym jednym z głównych składników tkanki łącznej. Tym samym jest budulcem kości, stawów, chrząstek, ścięgien oraz skóry. Wyróżnia się około 30 rodzajów kolagenu, z czego każdy z nich pełni kluczową funkcję. W przypadku skóry odpowiada on za jej sprężystość i elastyczność. Z wiekiem jednak organizm ma coraz mniejszą zdolność do jego produkcji, co objawia się tym, że skóra traci jędrność, a w konsekwencji tego pojawiają się zmarszczki. Potencjał kolagenu bardzo szybko dostrzegli jednak producenci kosmetyków, którzy na szeroką skalę zaczęli go wykorzystywać jako środek odmładzający, mający istotny wpływ na poprawę wyglądu i kondycji skóry.

Od lat kolagen znajduje zastosowanie w produkcji kosmetyków aplikowanych zewnętrznie na skórę oraz preparatów przyjmowanych doustnie lub za pomocą zabiegów polegających na wstrzykiwaniu środka pod skórę. Wciąż jednak niesłabnącą popularnością cieszy się zastosowanie kolagenu jako bazy do tworzenia kremów przeciwzmarszczkowych. Producenci tego rodzaju kosmetyków zapewniają, że ich preparaty skutecznie redukują zmarszczki i wypełniają powstające z wiekiem ubytki. Czy jednak rzeczywiście można mówić o skuteczności kremu przeciwzmarszczkowego z kolagenem? Sprawdźmy, jak działają takie kosmetyki i czy przy ich regularnym stosowaniu można zauważyć zmiany w wyglądzie.

Czy kolagen zawarty w kremach przeciwzmarszczkowych może mieć wpływ na wygląd skóry?

Większość kremów przeciwzmarszczkowych z kolagenem, mimo wszelkich zapewnień producentów, zasadniczo nie wykazuje działania odmładzającego. Przemawiają za tym liczne badania, których wyniki potwierdzają, że cząsteczki kolagenu są zbyt duże, by po zaaplikowaniu preparatu mogły przenikać przez skórę. Nie oznacza to jednak, że tego rodzaju kosmetyki zupełnie nie wpływają na wygląd skóry. I choć ich działanie w większości jest powierzchowne, to kremy z kolagenem poprawiają napięcie cery oraz zapewniają jej odpowiednie nawilżenie. Nie mają natomiast potwierdzonego działania na wypełnianie zmarszczek i niwelowanie ubytków. W przeciwieństwie do nich istotny wpływ na poprawę kondycji i wyglądu skóry ma w 100% naturalny kolagen dostępny na rynku np. w postaci żelu.

Naturalny kolagen, który znaleźć można w ofercie naszego sklepu, trwale odbudowuje ubytki oraz skutecznie hamuje proces starzenia się skóry. Jako jedyny produkt na rynku nie działa powierzchownie. Wpływ na to ma niewątpliwe jego trójhelikalna postać, która w kontakcie ze skórą odpowiada za rozpad spirali kolagenowych na wolne aminokwasy i krótkie konstrukcje peptydowe, przenikające przez wszystkie warstwy naskórka. Skuteczne działanie kolagenu opiera się właśnie na rozpadzie jego włókien w odpowiedniej temperaturze, dlatego istotne jest to, by preparat przechowywany był w temperaturze nie wyższej niż 26 stopni Celsjusza. Co istotne, kolagen naturalny pozbawiony jest sztucznych dodatków i składa się wyłącznie z kolagenu oraz elastyny wzbogaconych emulgatorem i kwasem mlekowym.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password