Dlaczego warto stosować suplementy diety?

list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 600

Suplementy diety to środki spożywcze, których celem jest uzupełnienie niezbędnych organizmowi składników, zapewniając tym samym efekt odżywczy lub inny fizjologiczny. Nie są to leki i nigdy nie powinny być tak traktowane, gdyż również i cel ich stosowania jest zupełnie inny. Dobrej jakości suplementy stanowią skoncentrowane źródło witamin, składników mineralnych lub innych substancji korzystnie wpływających na organizm.

Suplementy, czyli uzupełnienie codziennej diety

Suplementy diety nigdy nie zastąpią urozmaiconej, odpowiednio zbilansowanej diety, jednak mogą ją skutecznie uzupełnić. Ludzie obecnie borykają się z różnorodnymi niedoborami składników odżywczych. Wynika to nie tylko z błędów żywieniowych, ale również z wielu innych czynników, takich jak np. nadmierny stres, problemy ze snem, przepracowanie, niski poziom aktywności fizycznej, a także różnorodne dolegliwości zdrowotne. Wszystko to odbija się negatywnie nie tylko na zdrowiu, ale również urodzie. Za sprawą odpowiednio dobranych suplementów diety można skutecznie uzupełnić ewentualne niedobory, wypełniając dzienne zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu substancje.

Warto przy tym pamiętać, że skuteczność suplementów diety w dużej mierze wynika z systematyczności ich stosowania. W tym przypadku nie można spodziewać się rezultatów od razu. Ewentualne korzyści zauważalne są dopiero po pewnym czasie regularnego przyjmowania określonych preparatów.

Jak bezpiecznie stosować suplementację?

Suplementacja powinna być dobrana odpowiednio do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Warto przy tym skorzystać z porady specjalisty. Dostępne obecnie suplementy diety mogą nie tylko dostarczyć niezbędnych składników odżywczych, ale również pomóc zachować zdrowy stan skóry, włosów i paznokci, wspomagać koncentrację, ułatwiać zasypianie itd. Wiele z nich powstaje na bazie naturalnych składników, które wykazują pozytywne działanie na organizm.

Podczas wyboru suplementów trzeba pamiętać, że ich skuteczność zależy od kilku czynników, tj.:

- przyswajalność, czyli w jakim stopniu witaminy i minerały są wchłaniane przez organizm,
- sposób, w jaki powstał suplement (ważne jest, aby w produkcji nie wykorzystano dodatków syntetycznych czy modyfikowanych genetycznie),
- pochodzenie poszczególnych składników suplementu,
- certyfikaty, m.in Certyfikat Analizy Autentyczności.

Stosując suplementy pamiętaj też, że nie zastępują one zdrowej, urozmaiconej i odpowiednio zbilansowanej diety, lecz stanowią jej uzupełnienie.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password