Jak dbać o skórę ze skłonnością do przesuszania?

list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 505

Właściwa pielęgnacja skóry nie powinna ograniczać się jedynie do oczyszczania jej z nadmiaru sebum, makijaży czy zanieczyszczeń. To również pewnego rodzaju rytuały z zastosowaniem specjalnie dobranych kosmetyków, które pozwolą uporać się z takimi problemami skóry jak przesuszenie, nadmierne przetłuszczanie się, czy też nadwrażliwość. Jak pielęgnować skórę ze skłonnością do przesuszania?

Czym myć skórę ze skłonnością do przesuszania?

Przesuszona skóra twarzy daje uczucie ściągnięcia. Jednym z objawów obserwowanych u osób posiadających cerę suchą jest występowanie na twarzy suchych skórek, a sama cera często swędzi i szczypie. Może to być objaw odwodnienia, które w zależności od nasilenia może w konsekwencji doprowadzić do wyraźnych podrażnień i zaczerwienień, nadmiernego jej łuszczenia się. Uszkodzony płaszcz hydrolipidowy skóry można odpowiednimi zabiegami pielęgnacyjnymi odbudować, a skórę zregenerować. Ważne, by postawić na kosmetyki naturalne, a dodatkowo przyjrzeć się stosowanej na co dzień diecie, czy też warunkom klimatycznym panującym w domu.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry suchej

W przypadku cery skłonnej do przesuszania się należy stosować kosmetyki zapewniające odpowiednie natłuszczenie skóry w postać sebum. Do oczyszczania zaleca się płyny micelarne, unikając preparatów antybakteryjnych, które są w przypadku skóry suchej — za silne. Dobrą praktyką będzie stosowanie mleczka kosmetycznego. Do codziennej pielęgnacji sprawdza się kosmetyki zawierające olejki roślinne jak np. arganowy, jojoba, z róży, które ograniczają przedostawanie się wody na zewnątrz. Dobre są kosmetyki z pentenolem (witaminą B5), która działa regenerująco na podrażnienia i wiąże wodę wewnątrz skóry. Niezastąpiony też będzie kwas hialuronowy oraz witamina E, przeciwdziałająca utlenianiu się witaminy A, odpowiadającej za nawilżenie skóry. Ważne jest, aby stosować linie kosmetyczne dobrane do skóry suchej, które przywrócą optymalne nawilżenie.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password