Jakie kosmetyki pomagają przedłużyć nawilżenie skóry?

list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 517

W przypadku cery suchej ze skłonnością do podrażnień niezwykle ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry i zapewnienie warunków do odbudowy płaszcza hydrolipidowego naskórka, który wskutek błędów pielęgnacyjnych, złej diety, nieodpowiednio dobranych do rodzaju cery kosmetyków uległ zniszczeniu. Jak przedłużyć nawilżenie skóry? Jakie kosmetyki stosować?

Na czym polega problem suchej skóry?

Sucha skóra to często cera, na której widoczne są liczne place łuszczącego się naskórka, obszary zaczerwienione, szczypiące, które wywołują uczucie ściągnięcia. Odpowiednio dobrane kosmetyki potrafią dość szybko uporać się z wymienionymi problemami i jednocześnie przywrócić właściwy poziom jej nawilżenia. Oczywiście chcąc przeciwdziałać problemom przesuszonej skóry, trzeba również pamiętać o jej nawilżeniu od środka, czyli przyjmowaniu odpowiedniej ilości wody, czy też wyrównaniu poziomu witamin przy pomocy wysokiej jakości naturalnych suplementów diety. Szczególnie istotne jest zadbanie o właściwy poziom witaminy E, która chroni przed utlenieniem się witaminy A, odpowiadającej za nawilżenie ciała, podobnie jak witaminy B (pentenolu) o działaniu regenerującym i wspomagającym wiązanie wody w organizmie.

Jakie kosmetyki pomogą podtrzymać nawilżenie skóry?

Warto szukać preparatów, które w swym składzie mają wspomniane wyżej składniki aktywne, a dodatkowo zawarte w nich ekstrakty z oleju makadamia, oliwy z oliwek, czy też protein owsa i oleju kukui zapewnią optymalny poziom nawilżenia, przywracając naturalny płaszcz hydrolipidowy w skórze. Doskonale uzupełnią ilość wody w naskórku produkty, w których składzie będzie kwas hialuronowy — mający zdolność wiązania i zatrzymywania wody w warstwie rogowej naskórka, tworząc swego rodzaju film zapobiegający utracie wilgoci. Do składników nawilżających w kosmetykach zalicza się też masło Illipie, skrobię ryżową czy też Ekstrakt peruwiańskiego pieprzu różowego.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password