Wybór suplementów diety. Na co zwrócić uwagę?

list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 563

Suplementy diety wzbogacają organizm w niezbędne witaminy i minerały. Mogą dodawać energii, wzmacniać odporność oraz redukować stres. Niektóre z nich poprawiają też wygląd skóry, kondycję włosów i paznokci, a także wspomagają odchudzanie. Ze względu na to, że suplementy diety nie są uznawane za leki, proces ich produkcji jest znacznie prostszy i mniej restrykcyjny, co wpływa na to, że na rynku znaleźć można coraz więcej producentów takich środków. Przez lata na temat suplementów narosło jednak wiele mitów dotyczących ich wpływu na organizm. I choć pochodzące z niesprawdzonych źródeł preparaty mogą być szkodliwe, nie należy stronić od wszystkich suplementów. W poniższym artykule podpowiemy Ci, czym się kierować przy ich wyborze, by rzeczywiście poprawić kondycję swojego organizmu.

Co warto uwzględnić przy wyborze suplementów diety?

Zanim zdecydujesz się na zakup suplementu diety, zastanów się, czego potrzebuje Twój organizm. Najlepszym sposobem, by się tego dowiedzieć, jest wykonanie okresowych badań lub wizyta u dietetyka. Zwykle przyjmowanie suplementów diety powinien zlecić Ci lekarz lub dietetyk. Wówczas masz pewność, że rekomendowany preparat rzeczywiście wpłynie na poprawę Twojego zdrowia i samopoczucia. Przy czym, jeśli zmagasz się z jakąś chorobą, musisz pamiętać o tym, że suplement diety jej nie wyleczy, a jedynie wesprze organizm w walce z nią. Co więcej, nie powinieneś sam decydować o suplementacji. Mianowicie musisz być świadomy tego, że nie zawsze można łączyć suplementy ze wszystkimi lekami.

Kolejną kluczową kwestią jest zakup suplementów od sprawdzonego producenta. Zawsze wybieraj wiarygodne strony internetowe lub apteki, które oferują środki dobrej jakości oraz jednocześnie gwarantują też ich właściwe przechowywanie. Nie zamawiaj preparatów z zagranicy, kierując się niską ceną i obietnicami zaskakujących efektów. W przypadku suplementów diety zasada „wyższa jakość oznacza wyższą cenę” zwykle się sprawdza. Ponadto nie zapominaj o dokładnym zapoznaniu się ze składem produktu na etykiecie. Sprawdź, jego pochodzenie i oceń, czy nie ma w nim sztucznych wypełniaczy. Najlepiej stawiaj na suplementy, które w swoim składzie posiadają jak najwięcej naturalnych składników.

Przy zakupie kieruj się też formą chemiczną suplementu. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jakie substancje czynne znajdują się w składzie. Mianowicie od ilości i rodzaju substancji czynnych oraz postaci, w jakiej jest sprzedawany suplement diety, zależy wchłanialność witamin i minerałów. Oprócz tego przed podjęciem ostatecznej decyzji o przyjmowaniu suplementu powinieneś też zapoznać się z opiniami na temat preparatu. Najlepiej prześledzić stronę internetową producenta i zapoznać się z komentarzami osób, które wcześniej przyjmowały dany środek. Warto przy tym pamiętać, że pozytywna lub negatywna ocena innych nie jest gwarancją takiej samej skuteczności suplementu u Ciebie, gdyż każdy organizm może inaczej zareagować na przyjmowane środki.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password