Jakie są zalety stosowania żelu do mycia z kolagenem? Wskazówki

list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 112

Jak zachować młody wygląd skóry i jak sprawić, aby była ona jędrna oraz elastyczna? Sekretem może okazać się kolagen! Z naszego wpisu dowiesz, jaka jest rola tego białka w organizmie i dlaczego warto sięgać po żele do mycia z kolagenem.

Wpływ kolagenu na kondycję skóry

Kolagen to najważniejsze białko budujące naszą skórę – stanowi nawet 70% jej masy! Odpowiada on za sprężystość, elastyczność oraz jędrność skóry. Jego obecność decyduje także o tym, na ile widoczne i głębokie będą zmarszczki. Niestety, z biegiem lat produkcja kolagenu przez naszą skórę maleje, co skutkuje utratą jędrności i pojawianiem się zmarszczek.

Stosowanie kosmetyków z kolagenem może znacząco wpłynąć na poprawę kondycji naszej skóry. Naukowcy dowiedli, że aplikacja kosmetyków zawierających kolagen przyczynia się do stymulacji produkcji tego białka w organizmie.

Zalety regularnego stosowania żeli z kolagenem

  1. Wzrost nawilżenia skóry

Kolagenowy żel do mycia jest bogaty w składniki nawilżające, które dogłębnie nawadniają skórę.

  1. Regeneracja skóry

Kolagen ma również działanie regenerujące – przyspiesza gojenie się ran i odnowę komórek skóry.

  1. Poprawa elastyczności i jędrności skóry

Kolagen wpływa na elastyczność i jędrność skóry, więc jest bardziej odporna na powstawanie zmarszczek i utratę sprężystości. Regularne stosowanie żeli do mycia z kolagenem może więc opóźniać procesy starzenia skóry.

  1. Łagodzenie podrażnień

Żele z kolagenem często zawierają substancje przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia, które łagodzą zaczerwienienia i podrażnienia na skórze.

  1. Odbudowa płaszcza hydrolipidowego

Płaszcz hydrolipidowy – to bariera chroniąca naszą skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Regularne stosowanie żeli do mycia z kolagenem może wspomóc odbudowę tego płaszcza.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password